Tego nie uświadczysz w żadnym elektryku. Tak “drze japę” Ferrari z 6.5 V12 pod maską (wideo)

Już seryjne układy wydechowe montowane w Ferrari zapewniają odpowiednie doznania akustyczne. Dla niektórych właścicieli jest to jednak trochę za mało.

Posiadacz widocznego na załączonym nagraniu wideo Ferrari 812 Superfast zdecydował się wyrzucić seryjny wydech na śmietnik. W jego miejscu pojawił się układ od firmy Gintani.

Aventador SVJ z wydechem Gintani wyje w niebogłosy. “Trzeba jeździć w stoperach” (wideo)

Marka ta znana jest z produkcji systemów, które naprawdę mocno podnoszą poziom hałasu generowany przez jednostki napędowe. Często spotyka się ich zestawy na przykład w Lamborghini Aventadorach.

Właściciel czerwonego auta z Maranello postanowił pochwalić się brzmieniem 6.5 litrowego V12 przed kamerą. W ruch poszło 800 koni mechanicznych oraz 718 niutonometrów, które trafiły na tylne koła.

Efektownie paląc gumę zaprezentował brzmienie wolnossącej jednostki 12-cylindrowej. Z pewnością wiele osób uznałoby to za zbyt wielki hałas i nie czerpałoby przyjemności z jazdy takim autem.

Depnął do oporu Lamborghini przy seniorach. Wszyscy go znienawidzili, oprócz jednego (wideo)

Są jednak miłośnicy motoryzacji, którzy uwielbiają się w ten sposób „katować”. W przypadku tego Ferrari czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 340 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Cars247 (@cars247)