Tak Mercedes wita właściciela. Kupując to AMG sąsiad będzie Ci zazdrościł każdego dnia (wideo)

Reflektory w samochodach już od jakiegoś czasu przestały pełnić funkcję jedynie oświetlania drogi. Nowoczesna technologia pozwala na stworzenie naprawdę ciekawych „bajerów”.

Jedną z opcji jest efektowna sekwencja na powitanie i pożegnanie właściciela. Odblokowując auto może on być świadkiem animacji na reflektorach. Mistrzem w tej dziedzinie jest obecnie Audi.

Audi szaleje projektując reflektory. Samochód wyświetli Ci na ścianie grę komputerową (wideo)

Mercedes jednak powoli dogania swojego niemieckiego rywala. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak kierowca jest ciepło witany przez nowego Mercedesa-AMG SL 63 4AMTIC+.

2022 Mercedes-AMG SL
2022 Mercedes-AMG SL

Oprócz samej sekwencji rozświetlanych kolejno elementów LED, mamy tutaj również projekcję logo spod lusterek na ziemi przy drzwiach. Największe wrażenie robi jednak animacja wyświetlana na ścianie przed autem.

Nowoczesne reflektory LED są w stanie działać jak projektor o dość dużej rozdzielczości. Pozwala to inżynierom na zaprogramowanie tego typu „efektów specjalnych”.

Kiedyś mieli “jaja” projektując reflektory. Dzisiaj producentom brakuje już polotu i finezji (wideo)

Nowy Mercedes-AMG SL 63 napędzany jest 4.0 litrowym silnikiem V8 o mocy 585 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,6 sekundy a prędkość maksymalna wynosi 315 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Scherbiinator (@scherbiinator)