Tak brzmi najdroższe Bugatti. Ma “pod maską” W16 z sześcioma końcówkami wydechu (wideo)

Raz na jakiś czas, producenci naprawdę ekskluzywnych samochodów decydują się na stworzenie jeszcze bardziej wyjątkowego modelu. Czasami sprzedają go w liczbie zaledwie kilku sztuk, a zdarza się, że do sprzedaży trafia tylko jeden.

Dokładnie tak było w przypadku Bugatti. W 2019 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowano model La Voiture Noire. Bazuje on na podzespołach modelu Chiron, ale jest od niego dużo droższy.

Promocja -33%! Bugatti La Voiture Noire (2022) dużo tańsze niż zapowiadano. Ile kosztuje?

Wyróżnia się zupełnie inną stylistyką i ceną, która wynosiła 11 milionów euro netto (52 mln zł). Co i tak jest niezłą „promocją”, gdyż początkowo mówiono o kwocie 16,5 miliona euro (78 mln zł).

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire

Najdroższy, sprzedany jako nowy, samochód świata trafił do kolekcjonera w Szwajcarii. Teraz pojawił się on w Zagrzebiu na imprezie zorganizowanej przez Supercar Owners Circle.

Jest to jedna z niewielu okazji, gdzie można usłyszeć jak brzmi 8.0 litrowy silnik W16. Jego układ wydechowy zakończono aż sześcioma okrągłymi końcówkami.

W Bugatti La Voiture Noire poczwórnie turbodoładowana jednostka napędowa generuje 1500 koni mechanicznych. Na osiągi z pewnością nie można tutaj narzekać, o ile nie będziemy się bali korzystać z tak wyjątkowego auta.