Stare BMW 5 zainteresowało niemiecką policję. Gonili Polaka od granicy, jadąc 200 km/h (wideo)

Próby osiągnięcia maksymalnej prędkości w legalny sposób możemy przeprowadzać na niektórych odcinkach niemieckich autostrad. Są tam bowiem fragmenty, na których nie obowiązują ograniczenia.

Wielu twórców internetowych, którzy zajmują się tematyką motoryzacyjną, chętnie nagrywa takie testy. Z pewnością dobrze kojarzysz już niektórych z nich.

Cuprą śmignął obok radiowozu z prędkością ponad 200 km/h. “Trzeba się przełamać” (wideo)

Autor załączonego nagrania wideo postanowił teraz sprawdzić jaką prędkość uda mu się osiągnąć starym BMW Serii 5 generacji E39. Nie jest to jednak byle jaka „piątka”.

Jest to egzemplarz o oznaczeniu 540i, co oznacza, że pod maską pracuje wolnossące V8 o pojemności 4.4 litra. Generuje ono 286 koni mechanicznych oraz 440 niutonometrów. Dodatkowo, auto posiada instalację LPG.

Tym razem, próba autostradowa nie obyła się bez przygód. Już po przekroczeniu granicy polsko-niemieckiej autor w lusterku dostrzegł niebieskie sygnały świetlne.

Policjantom podpadł moment, w którym BMW nagle mocno przyspieszyło tuż po przejechaniu na niemiecką stronę. Postanowili więc skontrolować auto i spytać o powód.

Audi S7 nie czuje zmęczenia. 200 km/h osiąga ot tak. “Zolle w trybie luźnego Ryszarda” (wideo)

Po wyjaśnieniu, że chodzi o nagranie przyspieszenia, funkcjonariusze pochwalili stan starego BMW i puścili kierowcę dalej. 22-letnia Beemka pokazała po chwili na co ją stać.