Rolls-Royce Ghost od Noviteca ma 706 KM i 1002 Nm. “Nie chcesz go zobaczyć w lusterku” (wideo)

Kupując jedną z najbardziej luksusowych limuzyn wielu klientów chce, aby było ich widać z daleka. Auta ociekające chromem spełniają to zadanie perfekcyjnie.

Są też jednak osoby, które mają nieco inne podejście. Właśnie dla nich, marka Rolls-Royce ma propozycję w postaci modeli z serii Black Badge. Jeden z takich egzemplarzy zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Rolls-Royce Ghost Black Badge (2022) oficjalnie. Kiedy nie przepadasz za chromem (wideo)

Jest to Rolls-Royce Ghost Black Badge, w którym niemalże wszystko jest czarne. Producent zużył aż 45 kilogramów lakieru aby wykończyć ten egzemplarz.

Pod maską tego auta pracuje podwójnie turbodoładowane V12 o pojemności 6.75 litra. Seryjnie generowało ono 600 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Generowało, gdyż teraz jest tego jeszcze więcej. Właściciel zdecydował się odwiedzić tunera Novitec, który zwiększył parametry silnika do 706 koni mechanicznych oraz 1002 niutonometrów.

Kupił nowego Maybacha, ale nie chciał się rzucać w oczy. Zrobił z limuzyny niezłego “bandziora”

To jednak nie wszystko. Nadwozie przyozdobiono nowymi zderzakami, w nadkolach pojawiły się 22-calowe felgi, a zawieszenie zyskało moduł obniżający prześwit. Całość robi naprawdę wielkie wrażenie.