Przyłapał policjantkę na dwóch wykroczeniach. “Należy się 27 pkt i zabranie prawka” (wideo)

Funkcjonariusze policji powinni świecić przykładem i zawsze przestrzegać prawa. Nie zawsze jednak tak się dzieje i czasami możemy zauważyć pewne nieprawidłowości.

Autor załączonego nagrania wideo uwiecznił swoim wideorejestratorem dwa wykroczenia popełnione przez policjantkę. Miała ona rozmawiać podczas jazdy przez telefon komórkowy, oraz wyprzedzać bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Uniknął mandatu za wyprzedzanie na przejściu. “Policja nie potrafi ustalić kto prowadził” (wideo)

O ile z zauważeniem tego drugiego przewinienia nie ma żadnego problemu, o tyle samego korzystania z telefonu niestety nie widzimy. Być może na oryginalnym nagraniu, o lepszej jakości, jest to bardziej wyraźne.

Jak podsumowuje autor, w ciągu kilkunastu sekund policjantka zebrała teoretycznie 27 punktów karnych. 15 z nich to kara za wyprzedzanie, a 12 otrzymamy za rozmowę przez telefon podczas jazdy.

W dalszej części filmu widzimy drugą sytuację, z innym już radiowozem. Jego kierowca również dopuścił się manewru wyprzedzania na przejściu dla pieszych.

Przejechał na czerwonym obok radiowozu, ale policjanci mieli to w nosie. “Ale numer” (wideo)

Nie wiemy jednak, czy nagrania zostały przesłane na policję i czy zostaną z tych czynów wyciągnięte konsekwencje. Być może wkrótce autor podzieli się z nami taką informacją.