Postawili obok siebie 11 egzemplarzy McLarena F1. Łącznie są warte 1.36 miliarda złotych (wideo)

Jest na drogach wiele samochodów, których wartość przyprawia o zawrót głowy. Lamborghini, Ferrari czy Rolls-Royce kosztujące ponad milion złotych nie są w zasięgu możliwości większości z nas.

Są też jednak auta, na które nie mogą sobie pozwolić nawet bardzo bogaci ludzie. Jednym z doskonałych przykładów jest McLaren F1, supersamochód produkowany w latach 1992-1998.

McLarena F1 GT wysłał na serwis samolotem. To jeden z trzech takich samochodów na świecie

Jak łatwo policzyć, w tym roku przypada 30-sta rocznica debiutu tego samochodu. W związku z tym można liczyć na specjalne wydarzenia z jego udziałem.

Autor załączonego nagrania wideo odwiedził miejsce, które momentalnie potężnie zwiększyło swoją wartość. W hali garażowej stanęło obok siebie aż 11 egzemplarzy McLarena F1.

Były to zarówno drogowe wersje jak i takie przeznaczone wyłącznie do wyścigów. Szacuje się, że łączna ich wartość to 250 milionów funtów, czyli około 1,36 miliarda złotych.

Zatankował McLarena F1 dieslem. Zrozumiał swój błąd dopiero, gdy auto nie chciało odpalić

McLaren F1 skrywa w komorze silnika 12-cylindrową jednostkę produkcji BMW. W standardowej wersji ma ona 6.1 litra i generuje moc 627 koni mechanicznych. Sprint do 100 km/h trwa tylko 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 391 km/h.