Polestar zaprasza na premierę modelu 3. Ponad 600 km zasięgu w elektrycznym SUV-ie (wideo)

Na początku czerwca Polestar pokazał nam zdjęcie modelu o jakże krótkiej nazwie '3′. Elektryczny SUV jeszcze w tym roku ma mieć swoją oficjalną premierę.

Teraz dowiedzieliśmy się na jego temat nieco więcej i poznaliśmy dokładną datę debiutu. Możemy zacząć już odliczać do niej dni, gdyż odbędzie się ona 12 października.

Polestar 3
Polestar 3

Nad Wisłą oszaleją za tym SUV-em. Polestar 3 zapewni 600 km zasięgu i kupisz go w Polsce

Za napęd Polestara 3 mają odpowiadać dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej z osi. Łącznie kierowca będzie miał do dyspozycji do 517 koni mechanicznych oraz 910 niutonometrów momentu obrotowego.

Samochód będzie dostępny z opcjonalnym pakietem Performance, który ma zapewnić jeszcze lepsze doznania z szybkiego pokonywania zakrętów. To głównie za sprawą adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego.

Polestar 3
Polestar 3

Akumulatory umieszczone w podwoziu mają mieć sporą pojemność. Polestar 3 ma zapewnić ponad 600 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Jak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już wkrótce.

Oto szwedzki konkurent Porsche Taycana i Audi e-tron GT. Polestara 5 kupisz wkrótce w Polsce

Marka Polestar powinna już niebawem oficjalnie wkroczyć na polski rynek. Wydaje nam się, że będzie to bardzo ciekawa propozycja wśród samochodów elektrycznych.