Pobił rekord Guinnessa w jeździe na wstecznym biegu. Rozpędził Corvette C7 do 87 km/h (wideo)

W Księdze Rekordów Guinnessa możemy znaleźć naprawdę dziwne wyczyny. Całkiem niedawno poprawiono wynik czasu przejazdu samochodem dystansu 1 mili… na wstecznym biegu.

Dokonał tego Scot Burner za kierownicą Chevroleta Corvette C7. Oficjalnie rekord wynosi teraz 1 minutę i 15 sekund i jest o ponad 20 sekund lepszym wynikiem od poprzedniego.

“Omyłkowo” wbiła wsteczny stojąc na światłach w swoim Ferrari. “Ale to nie moja wina” (wideo)

Kierowca uzyskał średnią prędkość 72 km/h, a maksymalnie rozpędził się aż do 85 km/h. Corvette z manualną skrzynią biegów pozwala na takie „szaleństwa”, gdyż w automacie występuje elektroniczny limiter.

Nieco wcześniej, na prostym odcinku drogi udało mu się rozpędzić Corvette do 54 mil na godzinę, czyli 87 km/h. Mało które auto jest w stanie osiągnąć taką szybkość na wstecznym.

Pod maską Corvette C7 Stingray pracuje wolnossące V8 o pojemności 6.2 litra. Generuje ono 466 koni mechanicznych oraz 630 niutonometrów momentu obrotowego, które trafiają na tylne koła.

Ford pokazał jaki jest solidny. Wbicie wstecznego przy 80 km/h nie zrobiło na nim wrażenia (wideo)

W standardowym trybie jazdy, czyli do przodu, jesteśmy w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi tutaj 290 km/h.