Po zakupie Bugatti za 25 mln zł często sprawdzaj pogodę. Inaczej będziesz wyglądał jak on (wideo)

W połowie sierpnia 2022 roku Bugatti postanowiło zaprezentować nam nowy model, który będzie zwieńczeniem pewnej historii. Jest on ostatnim autem, w którym zobaczymy genialny silnik.

Mowa oczywiście o Bugatti W16 Mistral i poczwórnie turbodoładowanej jednostce napędowej W16 o pojemności 8.0 litrów. W żadnym innym modelu się on już niestety nie pojawi. Zastąpią go zelektryfikowane silniki.

Bugatti W16 Mistral (2022) oficjalnie. 1600-konną bestię bez dachu kupisz za 24 mln zł netto

Bugatti ma zamiar zebrać jedynie 99 zamówień na W16 Mistral. Każdy ze szczęśliwych klientów będzie musiał zapłacić za swoje auto co najmniej 5 000 000 dolarów, czyli według obecnego kursu około 25 000 000 złotych.

Jazda Bugatti W16 Mistral musi być niezapomnianym przeżyciem. 1600 koni mechanicznych i wiatr we włosach to z pewnością coś bardzo fascynującego.

O ile oczywiście nie trafi nam się nieco gorsza pogoda i opady deszczu. Nie wystarczy wtedy przytrzymać przycisku i poczekać kilka sekund aż dach się zamknie, gdyż go tam w ogóle nie ma.

“Beemka” Cabrio odmówiła współpracy w złym momencie. “Kierowca robił wszystko” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak sobie poradzić w takiej sytuacji. Niestety, pozostaje nam znaleźć odpowiedni parasol i „doczłapać” się powoli do najbliższego garażu czy parkingu podziemnego.