Po pijaku przekroczył prędkość. Przesiadł się na miejsce pasażera i udawał, że to nie on prowadził

Policjanci wydziału drogówki z Katowic mieli ostatnio do czynienia z bardzo bezczelnym kierowcą. Wszystko zaczęło się od przekroczenia przez niego dopuszczalnej prędkości.

Nie było to małe wykroczenie, gdyż mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z szybkością 103 km/h, czyli o 53 km/h za szybko. Kwalifikuje się to oczywiście do zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące.

Facet przekroczył prędkość Mercedesem. “Dwie dyszki” miały mu pomóc załatwić sprawę (wideo)

Kierowca nie zatrzymał się jednak od razu, a dopiero po około 500 metrach. Tam, zamienił się miejscem z pasażerem, gdyż wiedział, że będzie miał przechlapane.

policja badanie alkomatem
policja badanie alkomatem

Po pierwsze, od jakiegoś czasu miał już obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po drugie, prowadził w stanie nietrzeźwości. Alkomat wykazał 2.5 promila w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze nie dali się jednak złapać na numer z zamianą miejsc i rozpoznali kto kierował. Wtedy, 46-latek zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 1000 złotych, czym jeszcze bardziej pogorszył swoją sytuację.

Mężczyzna trafił do aresztu, przyznał się do winy i tłumaczył się, że musiał zawieźć rodziców do lekarza. Nie wiadomo tylko, dlaczego pasażer nie mógł prowadzić, skoro był trzeźwy i miał prawo jazdy.

policja alkomat wynik
policja alkomat wynik

Z zakazem jazdy uciekał przed policją. W czasie pościgu zdążył “odwiedzić” Niemcy (wideo)

Wobec sprawcy zastosowano policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Teraz musi poczekać do rozprawy sądowej, gdzie usłyszy wyrok. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: katowice.policja.gov.pl