Pijany uciekał przed policjantem na motocyklu. “Pędził 225 km/h po wiejskich drogach” (wideo)

Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do poleceń funkcjonariuszy. Podobnie jak 23-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, którego policjanci mieli zamiar skontrolować.

Zignorował on jednak wydawane sygnały do zatrzymania i podjął ucieczkę. Policjant na motocyklu rozpoczął więc pościg, który trwał ładnych kilka minut.

Policyjny pościg za naćpanym motocyklistą, który upadł przy radiowozie. “Brawo Ty” (wideo)

Panowie przejechali dystans około 15 kilometrów. Podczas jazdy prędkości sięgały nawet ponad 220 km/h w terenie zabudowanym. Stwarzało to ogromne zagrożenie dla otoczenia.

W pewnym momencie uciekinier stracił panowanie nad maszyną i się przewrócił. Gdy policjant do niego podszedł, wyczuł zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia.

Mężczyzna „wydmuchał” 1.5 promila. Jakby tego było mało, miał zatrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a jego jednoślad nie posiadał ważnego badania technicznego.

Policyjny pościg za motocyklistą bez prawka po Bydgoszczy. „Uciekał, bo spanikował” (wideo)

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia. Niezatrzymanie się do kontroli wiąże się natomiast z karą do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego odpowie również za popełnione podczas ucieczki wykroczenia.