“Paniusia” ma gdzieś karetkę na sygnale. Gadka przez telefon ważniejsza od życia innych (wideo)

Nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego należy stosować się do wielu zasad. Jedną z nich, która dotyczy pieszych, jest na przykład zakaz korzystania z telefonu podczas przechodzenia przez przejście.

Niektórzy niestety ciągle mają to gdzieś, bo twierdzą, że nie stwarza to żadnego zagrożenia. Właśnie tym osobom polecamy obejrzeć załączone nagranie wideo.

Przebiegli przed karetką na sygnale, bo przecież mają zielone. “Ciężko sekundę poczekać” (wideo)

Pochodzi ono z karetki pogotowia, której załoga pędziła właśnie do potrzebującego. Ambulans miał włączone zarówno niebieskie sygnały świetlne jak i dźwiękowe o zmiennym tonie.

Nie oszukujmy się, nadjeżdżające pogotowie ratunkowe słychać z daleka. Syrena specjalnie jest taka głośna, aby kierowcy z wyprzedzeniem mogli zrobić jej miejsce na swobodny przejazd.

Niestety, pani, która przechodziła akurat przez przejście miała to w nosie. Jak gdyby nigdy nic spacerowała z telefonem przy uchu i nie miała zamiaru przepuścić karetki. Ona ma teraz zielone i jej się należy.

Karetka pogotowia przewróciła się na bok. Gościu z Volvo nie słyszał, że nadjeżdża (wideo)

Dla przypomnienia, jeśli policjant przyłapie Cię na korzystaniu z telefonu na przejściu dla pieszych, musisz się liczyć z mandatem. Kara będzie wynosiła niemało, bo aż 300 złotych.