Oto najmocniejszy i największy model BMW M w historii. “Wielu fanów nie może na to patrzeć”

Jak to zwykle przed premierą nowego samochodu bywa, jesteśmy w stanie zobaczyć jego finalny wygląd na kilka dni/tygodni zanim zdąży ono zadebiutować. Wszystko przez urząd patentowy.

Trafiają do niego szkice, które później trafiają do sieci. Ukazują one w uproszczeniu bryłę auta, ale dzięki nim możemy zobaczyć, czego się spodziewać.

650-konna hybryda plug-in jest ogromna. Spotkał na lotnisku BMW XM 2023 w wersji produkcyjnej

Tym razem taka sytuacja miała miejsce w związku z nadchodzącą premierą zupełnie nowego SUV-a od BMW, czyli XM. Ma to być najmocniejszy i największy model z oznaczeniem M w historii marki.

Z tego co już wiemy, będą dostępne co najmniej dwa warianty napędowe. Początkowo do oferty trafi hybryda oparta o 4.4 litrowy silnik V8, która da kierowcy do dyspozycji 650 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów.

BMW XM szkic patentowy
BMW XM szkic patentowy

Nieco później do salonów dołączy topowy wariant, który powinien generować moc 750 koni mechanicznych oraz magiczne 1000 niutonometrów momentu obrotowego. Obie hybrydy to oczywiście napędy typu plug-in.

Dali im się przejechać nowym BMW XM. SUV nie będzie aż tak mocny, jak zapowiadano (wideo)

W związku z tym, że do urzędu patentowego trafiły już widoczne grafiki, powinniśmy się spodziewać premiery już niebawem. Z pewnością stanie się to do końca roku, gdyż właśnie teraz BMW M obchodzi swoje 50-lecie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ᴡɪʟᴄᴏ ʙʟᴏᴋ (@wilcoblok)