Oto dźwięk pękającego karbonu w Lamborghini za 15 mln zł. Koleś aż złapał się za głowę (wideo)

Wielu posiadaczy wyjątkowych samochodów pilnuje, aby nie nakręcać niepotrzebnie przebiegów w swoich autach. Często korzystają więc z usług „laweciarzy”.

Szczególnie jeśli jesteś właścicielem tak rzadkiego modelu jak Lamborghini Sian Roadster. Włosi zbudowali tylko 19 egzemplarzy tego samochodu.

Przed wydaniem auta klientowi trzeba było zrobić unboxing. To 1 z 63 Lamborghini (wideo)

Jeden z nich miał niedawno wzbudzać podziw na imprezie motoryzacyjnej w południowej Hiszpanii. W momencie zjeżdżania z lawety przydarzyło się jednak coś niepożądanego.

Lamborghini Sian Roadster
Lamborghini Sian Roadster

Nawet mimo uruchomionej funkcji podnoszenia przedniej osi, zderzak w pewnym momencie zahaczył o najazdy. Dźwięk pękającego karbonu nie jest czymś przyjemnym.

Szczególnie, jeśli dochodzi on z auta wartego ponad 15 milionów złotych. Mamy nadzieję, że uszkodzenia nie są zbyt poważne i nie trzeba będzie wymieniać całego zderzaka.

Lamborghini Sian wyposażony jest w układ hybrydowy. Działa on w oparciu o wolnossące V12 o pojemności 6.5 litra. Kierowca ma do dyspozycji moc 819 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 758 niutonometrów.

Lamborghini Sian FKP37
Lamborghini Sian FKP37

Zjeżdżając z lawety zniszczył karbonową felgę za 48 000 zł.Tak się kończy brak ostrożności (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi mniej niż 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to ponad 350 km/h. Jeśli kogoś interesowałoby średnie spalanie, to producent deklaruje 18,5 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.