Oferta Ferrari była dla niego zbyt uboga. Poprosił więc o model, którego nikt inny nie może kupić

Kiedy masz już w swoim garażu prawie każdy model Ferrari, zaczynasz kombinować co zrobić dalej. Wtedy z pomocą przychodzi oddział projektów specjalnych z Maranello.

Wykładając na stół odpowiednią górę pieniędzy jesteś w stanie zamówić sobie auto, które powstanie w jednym egzemplarzu. Tylko i wyłącznie dla Ciebie.

Ferrari SP51
Ferrari SP51

80 Ferrari Monza SP w jednym miejscu. “Musiał się wyróżnić z tłumu swoim stylem jazdy” (wideo)

Na załączonych zdjęciach zobaczysz kolejny z takich projektów. Jest to Ferrari SP51 i bazuje na ogólnodostępnym modelu Ferrari 812 GTS.

Karbonowa karoseria została dość mocno zmodyfikowana. Mamy nowe przetłoczenia, reflektory, maskę, błotniki i zderzaki. Całość robi naprawdę wielkie wrażenie.

Ferrari SP51
Ferrari SP51

Wewnątrz króluje czerwona alkantara, ale znajdziesz też kilka białych i niebieskich akcentów. Nie brakuje oczywiście stosownych oznaczeń modelu.

Ferrari nie tknęło natomiast niczego pod maską. Czy to błąd? Nie wydaje nam się. 6.5 litrowy silnik V12 generuje 800 koni mechanicznych i 718 niutonometrów momentu obrotowego.

Ferrari SP51
Ferrari SP51

Ma już wszystkie seryjne Ferrari, więc chciał coś wyjątkowego. Na to SP48 Unica wydał 9 mln zł

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynoszący 3,0 sekundy i prędkość maksymalna na poziomie 340 km/h powinny zadowolić każdego. Tym bardziej, że takim autem raczej nie będziemy się z nikim ścigać spod świateł.