O takim Golfie mk4 marzy wielu fanów VW. On swojego pociął i zrobił z niego terenówkę (wideo)

Wielu fanów marki Volkswagen marzy o jej modelach w topowej wersji napędowej. Jednym z bardzo rzadko już spotykanych tego typu aut jest Golf czwartej generacji w wydaniu R32.

Producent zdecydował się tam na zastosowanie napędu na wszystkie koła oraz silnika o pojemności aż 3.2 litra. W dzisiejszych czasach tak duża jednostka w hatchbacku jest już nie do pomyślenia.

Nawet nie próbuj się ścigać z tym Golfem kombi. “Zamiata każde Ferrari i Lamborghini” (wideo)

Pod maską pojawiło się VR6 generujące moc 241 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 320 niutonometrów. Dzięki napędowi na cztery koła przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 6,4 sekundy. Prędkość maksymalna to 247 km/h.

Volkswagen planował początkowo zbudować tylko 5000 egzemplarzy Golfa Mk4 R32, ale zainteresowanie było zbyt duże. Ostatecznie na rynek europejski trafiło 7000 sztuk, a do Stanów Zjednoczonych kolejne 5000.

Bohater załączonego nagrania wideo jest właścicielem dwóch z nich. Jeden przeszedł znaczne modyfikacje, które pozwalają mu na wjechanie w dość trudno dostępne miejsca.

Starym Golfem “czwórką” zamknął licznik. 20-letnim autem jechał prawie 300 km/h (wideo)

Zdecydowano się na zastosowanie nowego zawieszenia, terenowych opon i delikatnych modyfikacji karoserii. Takim Volkswagenem Golfem można się już nieźle pobawić w lesie.