O takim Ferrari jeszcze nie słyszałeś. Zbudowali kombi na życzenie jednego z klientów (wideo)

Ferrari dopiero niedługo ma zamiar wejść na rynek nieco bardziej użytkowych samochodów. Do tej pory jej oferta przepełniona była jedynie sportowymi modelami z zamkniętym lub otwartym dachem.

Wszystko się zmieni za sprawą premiery pierwszego SUV-a, czyli auta nazwanego Purosangue. Nie oznacza to jednak, że Ferrari znacznie poprawi swoje wyniki sprzedaży.

Kierowcy testowi nie oszczędzają Purosangue. V12 głośno ryczy pod maską SUVa Ferrari (wideo)

Producent zapowiedział, że wejście w posiadanie Ferrari Purosangue nie będzie wcale takie proste. Auto ma być produkowane w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Pod maską pojawi się natomiast 12-cylindrowy silnik, który zapewni nieznane nam do tej pory w tej klasie osiągi. Zapowiada się więc coś naprawdę wyjątkowego, a nie nastawionego na ogromne zyski.

Niewielu wie, ale Ferrari już kiedyś stworzyło samochód, który miał praktyczne właściwości. Powstało co prawda tylko 7 egzemplarzy i jeden z nich zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

To Ferrari 456 GT Venice, które zbudowano na życzenie jednego z najlepszych klientów Ferrari, czyli Sułtana Brunei. Pod maską tego kombi pracuje 5.5 litrowy silnik V12 o mocy 436 koni mechanicznych. Prawdziwa perełka.

Wiemy kiedy spodziewać się Ferrari Purosangue. Gruby portfel nie starczy do zakupu SUV-a z V12

Sułtan miał kupić sześć z siedmiu egzemplarzy. Każdy z nich kosztował go 1,5 miliona dolarów, czyli około 7 milionów złotych. Najwidoczniej nie mógł się zdecydować na auto w jednym kolorze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Launch Mode 🏎 (@launch.mode)