Nowy iPhone 14 i Apple Watch wykryją wypadek samochodowy. Same zadzwonią pod 112 (wideo)

Wczoraj, 7 września 2022 roku, odbyła się konferencja marki Apple. Podczas niej zostały zaprezentowane nowe produkty, w tym ósma seria zegarków Apple Watch oraz 14 wydanie smartfona iPhone.

Jedna z funkcji, którą wprowadzono do obu wspomnianych wyżej urządzeń, z pewnością zwiększy poziom bezpieczeństwa kierowcom. Nowy sprzęt Apple potrafi bowiem stwierdzić, że właśnie wziąłeś udział w wypadku.

Bezprzewodowo zaktualizuj system w swoim Volvo. Nowa wersja Apple CarPlay robi wrażenie

W obudowie zegarka i telefonu umieszczono nowy akcelerometr, który potrafi wykrywać ekstremalne przeciążenia, aż do 256 g. Pomaga mu również barometr, który zauważy zmianę ciśnienia wywołaną wybuchem poduszek powietrznych.

Oprócz tego zbierane są informacje z żyroskopu i mikrofonu. To wszystko jest następnie analizowane przez algorytmy, nad którymi pracowano przez wiele miesięcy.

Apple nowe produkty 2022
Apple nowe produkty 2022

Jeśli więc uczestnik wypadku będzie miał przy sobie iPhone 14 lub Apple Watch Serii 8, jego urządzenie samodzielnie zadzwoni pod numer 112 i powiadomi kontakty alarmowe. W pewnych momentach może to ludziom uratować życie.

W Polsce ceny nowego iPhone 14 zaczynają się od 5199 złotych, a iPhone 14 Plus od 5899 złotych. Za iPhone 14 Pro zapłacisz minimum 6499 złotych, a za iPhone 14 Pro Max co najmniej 7199 złotych.

Wsadził do Lanosa drewniane koła. Rozjechał nimi iPhone’a droższego od samochodu (wideo)

Jeśli chodzi o Apple Watch, tutaj cennik zaczyna się od 1499 złotych za wersję SE. Standardowy Apple Watch Series 8 to koszt minimum 2399 złotych, a najbardziej wytrzymały Apple Watch Ultra to już wydatek co najmniej 4799 złotych.