Nowy Ford Transit Custom z dieslem i hybrydą Plug-in pod maską

Całkiem niedawno Ford zaprezentował dodatkowe szczegóły dotyczące nowego E-Transita Custom. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat spalinowych wersji napędowych. Dostawczak Forda będzie dostępny również z silnikami diesla oraz hybrydami typu plug-in. W ofercie pojawi się aż sześć wersji wyposażenia: Base, Trend, Limited, Active, Trail oraz Sport.

Ford Transit Custom
Ford Transit Custom

Miłośnicy silników wysokoprężnych będą mieli w czym wybierać. Odświeżona jednostka EcoBlue występuje w wariantach o mocy: 110, 136, 150 oraz 170 koni mechanicznych.

Standardowo połączone one będą z 6-biegowym manualem, który opcjonalnie można doposażyć w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Oprócz tego klient może zdecydować się na 8-stopniowy automat oraz napęd na wszystkie koła.

Pojawi się również wariant hybrydowy typu plug-in. Będzie on oparty o 2.5-litrowy silnik benzynowy, ale niestety nie wiemy, jaką mocą będzie się legitymował. Bardzo możliwe, że nawet 225 koni mechanicznych.

Ford Transit Custom
Ford Transit Custom

Akumulatory o pojemności 11.8 kWh netto mają pozwolić na przejechanie w trybie bezemisyjnym do 57 kilometrów. Prądu z baterii można również używać do zasilania urządzeń elektrycznych podczas pracy.