Novitec wziął na warsztat Maserati MC20. 3.0 V6 brzmi jeszcze lepiej i generuje 711 KM (wideo)

Niektórzy tunerzy produkują elementy do sportowych samochodów, które dość znacznie zmieniają ich wygląd. Projekty takich marek jak Mansory czy Prior Design bywają naprawdę szalone.

Czasami jednak wystarczą tylko drobne zmiany, aby udoskonalić fabryczne auto. Zdarza się tak, że już seryjny egzemplarz jest na tyle dobry, że nie trzeba z nim zbyt mocno kombinować.

Novitec pogrzebał pod maską Ferrari Portofino. Ma 704 KM i jeszcze lepiej “drze japę” (wideo)

Właśnie tak zdecydowali projektanci Noviteca. Właśnie zaprezentowano nam pakiet dodatków do Maserati MC20, które możesz obejrzeć na załączonym nagraniu wideo.

Już samo Maserati oferuje mnóstwo karbonowych elementów, ale Novitec postanowił jeszcze trochę dodać od siebie. Mamy tu zatem zaledwie kilka karbonowych listew i nieco większy spojler.

Maserati MC20 Novitec
Maserati MC20 Novitec

Oprócz tego zamontowano obniżone zawieszenie, nowe felgi oraz układ wydechowy. Wisienką na torcie jest wzrost mocy 3.0 litrowego silnika V6.

Zamiast seryjnych 630 koni mechanicznych oraz 730 niutonometrów mamy tu do czynienia z mocą 711 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym wynoszącym 818 niutonometrów. To już naprawdę sporo.

Depnął Ferrari od Noviteca w tunelu, aż włosy stanęły dęba. “Niezły z niego harpagan” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h z pewnością jest teraz lepszy niż deklarowane przez producenta 2,9 sekundy. Cena widocznego na nagraniu egzemplarza wynosi około 1 800 000 złotych.