Nieoznakowanym BMW gonili McLarena na autostradzie A1. 29-latek “zbiedniał” o 2500 zł

Podczas jazdy drogą szybkiego ruchu bardzo łatwo o utratę koncentracji. Monotonia może dać się we znaki i kierowca w pewnym momencie przestaje zauważać pewne rzeczy.

Bardzo możliwe, że właśnie to było powodem przekroczenia prędkości przez 29-latka. Poruszał się on autostradą A1, ale w pewnym momencie wjechał na remontowany odcinek.

“Pewny swego” pędził 260 km/h Lamborghini na S7. “Policjanci z BMW szybko go ustawili” (wideo)

W tym miejscu dopuszczalna prędkość nie wynosiła już 140 km/h, a jedynie 80 km/h. Zapomniał on jednak odpuścić nogę z gazu w swoim brytyjskim supersamochodzie.

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z McLarenem 570S Spider. Do szybkiej jazdy kusi zatem 3.8 litrowy silnik V8 biturbo, który generuje 570 koni mechanicznych oraz 600 niutonometrów.

McLaren 570S Spider policja
McLaren 570S Spider policja fot. piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Takie parametry, które trafiają na tylną oś za pomocą 7-biegowego, dwusprzęgłowego automatu, pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna to 328 km/h.

Młody kierowca nie wykorzystał oczywiście pełnego potencjału, ale i tak jechał dużo za szybko. Policjanci z nieoznakowanego BMW zmierzyli prędkość 159 km/h.

On nie założy tablic, bo jego BMW “M piąteczka” jest zbyt piękna. “Wolę płacić mandaty”

Zgodnie z nowym taryfikatorem, 29-latek otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo, do jego konta przypisano 15 zupełnie świeżych punktów karnych, które będą z nim przez najbliższe 2 lata.

Źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl