Najstarszy ma 122 lata i silnik o mocy 6 KM. Oto samochody z garażu Królowej Elżbiety II (wideo)

W związku ze śmiercią Królowej Elżbiety II, w sieci pojawia się mnóstwo artykułów opisujących różne dziedziny jej życia. Można się więc było również spodziewać, że dowiemy się czegoś na temat prywatnej kolekcji samochodów.

Autor załączonego nagrania wideo postanowił przygotować krótkie zestawienie kilku aut, które należały do Królowej Elżbiety. Wśród nich znajduje się kilka naprawdę ciekawych pozycji.

McLaren uczcił 70. rocznicę panowania Królowej Elżbiety II. Klienci mogą zamówić specjalny lakier

Najstarsze auto w garażu wyprodukowano w 1900 roku. Jest to Daimler Mail Phaeton, który napędzany jest silnikiem o zawrotnej mocy aż 6 koni mechanicznych.

Znaczną część kolekcji stanowią samochody marki Daimler oraz Rolls-Royce. Budowano je na specjalne zamówienie i w pewnych kwestiach modyfikowano.

Samochody posiadają bardzo bogate wyposażenie, przynajmniej jak na tamte czasy. Jeden z Daimlerów, wyprodukowany w 1949 roku, miał elektrycznie sterowane szyby oraz radio wbudowane w podłokietnik.

Nie ma większego kolekcjonera na świecie. Gość wydał na samochody 20 miliardów zł (wideo)

Auta posiadają na przykład nieco wyżej osadzony dach, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie. W garażu można zobaczyć również królewskiego Melexa i londyńską taksówkę zasilaną LPG, która miała zapewniać nieco dyskrecji i wtapiać się w tłum.