Myślał, że starym VW w “TDI-ku” ucieknie przed policyjnym BMW. “Aż się za nim dymiło” (wideo)

Zadaniem policjantów pełniących służbę w nieoznakowanych radiowozach najczęściej jest łapanie piratów drogowych, którzy przekraczają prędkość. Zdarzają się też jednak inne zadania.

Policjanci z wrocławskiej drogówki zauważyli podczas patrolowania trasy S8 srebrnego Volkswagena Bora. Jego kierowca nie był w stanie utrzymać prostej linii jazdy.

Pijany złapał gumę. Dmuchnął 3.7 promila i dalej chciał jechać. Policjant musiał go skuć (wideo)

Wzbudziło to ich podejrzenia, więc postanowili skontrolować mężczyznę. Niestety, ten nie miał zamiaru współpracować i rozpoczął ucieczkę przed policją.

Nie zwracał uwagi na innych uczestników ruchu, a jego jazda była bardzo agresywna. Kilkukrotnie próbował spychać radiowóz z drogi. Na szczęście, po chwili udało się go zatrzymać.

Za kierownicą siedział 31-latek, który miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Tym razem nikomu nie stała się krzywda, ale łatwo sobie wyobrazić do czego mógł on doprowadzić swoją jazdą.

Jechał za szybko w Porsche bez rejestracji. Pijany próbował uciec przed policyjnym Oplem (wideo)

Kierowca trafił do aresztu i usłyszał zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jego losem zajmie się sąd.

https://youtu.be/JTapedOpStA