Miał w nosie kierującego ruchem na przejeździe. Zapłaci więcej niż warta jest jego Astra (wideo)

Zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdu kolejowego jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy mamy na nim działające zapory, znak stop czy brak jakichkolwiek szlabanów.

Może zdarzyć się tak, że sygnalizacja w danym miejscu przestaje działać. Wtedy istnieje szansa, że na takim przejeździe pojawi się osoba kierująca ruchem.

Wyprzedzanie na zakręcie przed przejazdem kolejowym. “Jeden i drugi siebie warci” (wideo)

Należy bezwzględnie słuchać wydawanych przez nią poleceń. Jeśli nie będziemy posłuszni, grozi nam mandat w wysokości do 5000 złotych oraz 6 punktów karnych.

Właśnie z taką karą może się wkrótce zmierzyć kierowca widoczny na załączonym nagraniu wideo. Zostało ono opublikowane ku przestrodze, przez policjantów z Brzegu.

5000 złotych to jednak nie wszystko. Funkcjonariusze uznali, że kierujący stworzył realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze, za co grozi dokładnie taka sama kara.

„Mistrzunio” z czyściutkiego Mondeo popisał się na przejeździe kolejowym. „A tak dbał” (wideo)

Oprócz tego otrzyma on mandat w wysokości 250 złotych i kolejne 6 punktów za omijanie przed przejazdem kolejowym. Właścicielowi Opla Astry nazbierała się więc „ładna sumka”.