Marzył o Alfie Romeo 8C, ale było go stać tylko na Mazdę. “I tak wszyscy się za nim oglądają”

Wielu z nas marzy o samochodach, których zakup jest po prostu nieosiągalny. Niektórzy starają się jednak za wszelką cenę chociaż w pewnym stopniu zaspokoić swoje zachcianki.

Pewnemu kolesiowi z Wielkiej Brytanii od zawsze podobała się Alfa Romeo 8C Competizione. Włoski producent zbudował jedynie 500 egzemplarzy wersji Coupe oraz 500 egzemplarzy wersji Spider.

Mimo śnieżycy wyjechał na trasę swoją Mazdą MX-5 z otwartym dachem. Nie było łatwo (wideo)

Obecnie, na rynku wtórnym ceny oscylują w granicach 1.5 miliona złotych. Dla zdecydowanej większości osób jest to kwota, o której mogą tylko pomarzyć.

Wystarczy jednak trochę fantazji i umiejętności, aby choć trochę zaspokoić swoje pragnienia. Na załączonych zdjęciach możesz zobaczyć Mazdę MX-5, którą przebudowano w taki sposób, aby przypominała Alfę Romeo 8C Spider.

Mamy tu zatem nowy grill w zderzaku, kilka dodatkowych wlotów, felgi, oraz nowe lampy z tyłu. Niestety, pod maską nadal pracuje 1.5 litrowy silniczek generujący tylko 132 konie mechaniczne.

Ma stare BMW M3 E46, ale chciał mieć zegary jak w nowym. “Wydał na to sporo szmalu” (wideo)

Oryginalna Alfa Romeo 8C Competizione korzysta z 4.7 litrowego C8. Tam kierowca ma do dyspozycji 450 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w 4,2 sekundy i osiągnięcie prędkości 295 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MX-5 Owners Club (@mx5ownersclub)