Ma elektryczne BMW i myśli, że jest najszybszy. “Chwila nieuwagi i już jest przed Tobą” (wideo)

Samochody elektryczne charakteryzują się natychmiastowym dostępem do pełnego momentu obrotowego. Oznacza to, że potrafią być bardzo dynamiczne, szczególnie w mieście.

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo BMW i4 M50 korzysta z tego kiedy tylko się da. Nawet w momencie, w którym nie jest to zgodne z przepisami.

Będzie mocniejsze BMW i4. Wariant z literką M napędzą cztery silniki elektryczne (wideo)

Najwidoczniej uznaje, że nie po to kupił elektryka, żeby jeździć powoli. Używa wysokiej sprawności jednostek o łącznej mocy 544 koni mechanicznych oraz momentu obrotowego 795 niutonometrów.

Takie parametry pozwalają mu na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy. Wystarczy, że na chwilę uśpisz swoją czujność, a on już będzie przed Tobą. Dokładnie tak jak na załączonym nagraniu wideo.

Oprócz tego, wyprzedzanie w miejscu, które na taki manewr nie pozwala, też nie jest dla właściciela BMW i4 M50 żadnym problemem. To, że pod prawą stopą mamy tak duży potencjał nie oznacza, że możemy z niego korzystać w każdej chwili.

Masa wrogiem przyspieszenia. Dodatkowa moc nie pomogła BMW i4 M50 w walce z M3 (wideo)

Kierowca jest w stanie jeździć na jednym ładowaniu dość długo, bo przez około 500 kilometrów. Na taki właśnie zasięg pozwalają baterie o pojemności 80,7 kWh. Choć przy takim stylu jazdy z pewnością będzie to dużo mniej.