“Łepek” w Porsche Taycanie bardzo przesadził. “Depnął i po chwili miał 184 km/h na 50” (wideo)

Pierwszy kontakt z samochodem o napędzie elektrycznym może być dla wielu kierowców wielkim przeżyciem. Dostępność pełnej mocy i momentu obrotowego potrafi mocno zaskoczyć.

Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z jednym z mocniejszych aut, takich jak na przykład Porsche Taycan. W ofercie można znaleźć wersje o szczytowej mocy od 408 do 761 koni mechanicznych.

Porsche Taycan Turbo S
Porsche Taycan Turbo S

Samochód elektryczny wody się nie boi. Porsche Taycan idzie przez kałużę jak ryba (wideo)

Nie wiemy jaki dokładnie wariant widoczny jest na załączonym nagraniu wideo. Zdecydowanie nie można jednak o nim powiedzieć, że jest powolny.

Wystarczyło przez kilka sekund przytrzymać pedał gazu, aby prędkość na liczniku wzrosła nagle z 75 do prawie 200 km/h. Niestety, bardzo łatwo się zapomnieć za kółkiem takiego auta.

Autor nagrania mocno przesadził na wąskiej lokalnej drodze, przy okazji wyprzedzając innych uczestników ruchu. W pewnym momencie przekroczył dopuszczalną prędkość o prawie 150 km/h.

Porsche Taycan Turbo S
Porsche Taycan Turbo S
Porsche Taycan Turbo S
Porsche Taycan Turbo S

Najmocniejszy wariant Porsche Taycana, czyli Turbo S, osiąga podczas skorzystania z procedury startu moc 761 koni mechanicznych. Pozwala to na osiągnięcie prędkości 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy.

Z kolei najbardziej oszczędny Taycan to GTS. Posiada on akumulatory o pojemności 83,7 kWh netto, które teoretycznie powinny zapewnić zasięg w mieście nawet do 504 kilometrów.

Porsche Taycan GTS
Porsche Taycan GTS
Porsche Taycan GTS
Porsche Taycan GTS
Porsche Taycan GTS
Porsche Taycan GTS

Polski cennik Porsche Taycana zaczyna się od 407 000 złotych. Taycan GTS będzie Cię kosztował minimum 583 000 złotych, a najmocniejszy Turbo S – 817 000 złotych.

45-letnia kobieta zaskoczona osiągami Taycana. Wjechała pod inne zaparkowane Porsche (wideo)

Do tego mamy też wersję „kombi” czyli Sport Turismo, oraz jej uterenowiony wariant – Cross Turismo. Łącznie w ofercie Porsche jest aż 14 różnych odmian Taycana. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MoradGatata🇲🇦 (@moradgatata6uno)