Kupił najmocniejsze Bugatti z oferty. Na miasto nie wyjeżdża bez obstawy ochroniarzy (wideo)

Trzeba być naprawdę „obrzydliwie” bogatym, żeby móc sobie pozwolić na zakup samochodu wartego kilkanaście milionów złotych. Jednym z takich właśnie aut jest Bugatti Chiron.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz najmocniejszą z odmian, czyli Super Sport. Za napęd tego egzemplarza odpowiada 8.0 litrowy silnik W16 generujący aż 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów.

Facet w Bugatti Chiron jeździ z obstawą ochrony. Nie słyszał, że “pieniądze lubią ciszę” (wideo)

Cztery turbosprężarki pomagają w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 2,4 sekundy. Rozpędzenie się od 0 do 300 km/h zajmuje tylko 12,1 sekundy.

Właśnie taką odmianą Chirona Bugatti ustaliło rekord prędkości wynoszący 490,484 km/h. Ze względów bezpieczeństwa, auta klientów posiadają ogranicznik ustawiony na „tylko” 440 km/h.

Bazowa cena Bugatti Chirona Super Sport wynosiła 3 200 000 euro, czyli według aktualnego kursu około 15 milionów złotych. Do tego trzeba było doliczyć koszt wszelkich opcji oraz podatek.

Na miasto wyjeżdża w obstawie czterech G63. Gość z Bugatti nie oszczędza na ochronie (wideo)

Nie każdy właściciel tak drogiego samochodu czuje się pewnie wyjeżdżając nim na miasto. Bohater załączonego nagrania wideo jak widać nie rusza się nigdzie bez obstawy ochrony.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @car_spotting_eu_