Kierowcy Porsche 911 GT3 pojechali poszaleć po górskich drogach. Jeden wrócił bez auta (wideo)

Właściciele samochodów sportowych bardzo chętnie wybierają się na kręte, górskie drogi. Można tam docenić właściwości jezdne jakie zapewniają nam tego typu auta.

Niestety, należy też pamiętać, że cały czas jesteśmy na drodze publicznej. Oznacza to, że nie możemy przekraczać dozwolonej prędkości i niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania innych kierowców.

Dosłownie “pod ręką” ma do dyspozycji 521 KM. Ma bezwład nóg, a śmiga po torze GT3 RS (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz fragment przejażdżki grupy znajomych. Powyciągali oni ze swoich garaży kilka egzemplarzy Porsche 911 GT3 992.

Na jednym z zakrętów doszło do poważnej kolizji. Nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca pickupa marki Chevrolet zjechał na przeciwny pas ruchu, zajeżdżając drogę fioletowemu Porsche 911 GT3.

Na szczęście żadnemu z uczestników nic poważnego się nie stało. Auto niestety nie nadaje się już do jazdy. Przez najbliższy czas właściciel nie skorzysta z mocy 510 koni mechanicznych, które napędzają tylne koła.

Porsche 911 GT3 RS 992 (2022) oficjalnie. Torowy potwór ze spojlerem rodem z F1 (wideo)

Ten wariant Porsche 911 potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 3,4 sekundy i osiągnąć prędkość 320 km/h. W polskich salonach cennik GT3 zaczyna się od kwoty 927 000 złotych.