Kierowca ciężarówki poszukiwany. Nawet nie zauważył, że zepchnął z drogi osobówkę (wideo)

Zawodowi kierowcy, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem wielkich ciężarówek, powinni charakteryzować się ostrożnością. Tak dużym pojazdem łatwo mogą narobić kłopotów.

Podstawą są oczywiście dobrze ustawione lusterka, aby pole widzenia kierowcy było jak największe. Niestety, nadal zdarzają się sytuacje, w których ciężarówka „spycha” z drogi inne auto, gdyż osoba za kółkiem go „nie widziała”.

Potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia. 13-letnia poszkodowana “wydmuchała” 1,2 promila

Właśnie takie zdarzenie miało miejsce 16 września 2022 roku na katowickim odcinku autostrady A4. Kierujący ciężarówką z naczepą typu „wanna” zamierzał zmienić pas ruchu.

Niestety, nie zauważył, że jedzie tam kobieta w niewielkim Volkswagenie Up!. Doszło do zepchnięcia osobówki na barierki, co możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

Sprawca tej kolizji chyba w ogóle tego nie odczuł, gdyż pojechał dalej jakby nic się nie wydarzyło. Na szczęście, poszkodowanej nic się nie stało, ale samochód wymaga kosztownej naprawy.

Zepchnął gościa do rowu i uciekł. “Jego styl jazdy mógł sugerować, że nie był trzeźwy” (wideo)

Policjanci z Katowic prowadzą aktualnie czynności mające na celu ustalenie sprawcy. Każdy, kto może mieć istotne w tej sprawie informacje, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami.

https://youtu.be/A-jUDMqL3_k