Jazda samochodem w tym mieście to dramat. “Nawet prezydent musi stać w korkach” (wideo)

Najprawdopodobniej każdy wie, że 19 września w Londynie odbyły się uroczystości pogrzebowe Królowej Elżbiety II. Zmarła ona 8 września 2022 roku w wieku 96 lat, po ponad 70 latach panowania.

W związku z tym wydarzeniem, do brytyjskiej stolicy zjechali się najważniejsi przywódcy z całego świata. Na ulicach pojawiło się sporo kolumn rządowych.

Zobacz jak się szanuje premiera. Pełna kultura podczas przejazdu rządowej kolumny (wideo)

Jedną z najbardziej okazałych była oczywiście kolumna Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Joe Bidena. Przywiózł on ze sobą własne pojazdy, w tym dwie opancerzone limuzyny Beast.

Tego typu przejazdy zazwyczaj są uprzywilejowane. Auta jadące z przodu torują drogę i blokują trasę innym samochodom. Tak, aby limuzyna mogła dotrzeć na miejsce jak najszybciej.

W Londynie, jednym z najbardziej zakorkowanych miast na świecie, niestety nie działało to tak sprawnie. W pewnym momencie nawet Joe Biden musiał uzbroić się w cierpliwość i chwilę postać w korku.

Prezydent dostał nową furę. To hybrydowy SUV o mocy 300 KM. Na prądzie przejedzie 58 km

Amerykańska limuzyna prezydencka posiada niewyobrażalny poziom zabezpieczeń. Całe auto waży około 8-9 ton, szyby mają grubość 13 centymetrów, a wewnątrz może podróżować do siedmiu osób.