Inżynier BMW sprawdza praktyczność nowego XM. Pojechał prototypem z rodziną na wycieczkę

Premiera największego i najmocniejszego modelu BMW M zbliża się wielkimi krokami. W sieci pojawiło się już mnóstwo informacji na jego temat, jak również kilka renderingów ukazujących potencjalny wygląd hybrydowego SUV-a.

Wiemy, że początkowo ma on być dostępny w słabszej wersji. 4.4 litrowy silnik V8 w układzie hybrydowym ma oferować kierowcy 650 koni mechanicznych. Nieco później do salonów wkroczy wariant o mocy 750 koni mechanicznych.

BMW XM
BMW XM fot. Reddit silent

Tak wygląda najmocniejsze i największe BMW M w historii. Pod maskę trafi hybryda typu plug-in

Inżynierowie cały czas testują zamaskowane egzemplarze. Niektórzy z nich korzystają z nich również w celach prywatnych. Jeden z użytkowników Reddit uchwycił właśnie taką sytuację.

Na załączonych zdjęciach widzimy rodzinną wycieczkę jednym z prototypów BMW XM. Fotografie udało się wykonać niedaleko Malibu w Kalifornii.

Najwidoczniej pracownicy BMW mają zezwolenie na wykorzystywanie tego typu pojazdów w celach prywatnych. Podczas takich jazd również są oni oczywiście w stanie wyłapać pewne błędy czy niedociągnięcia.

BMW XM
BMW XM fot. Reddit silent

650-konna hybryda plug-in jest ogromna. Spotkał na lotnisku BMW XM 2023 w wersji produkcyjnej

Wyobraź sobie sytuację, w której opowiadasz kolegom w podstawówce, że jeździłeś już autem, którego nie ma jeszcze na rynku. Tatuś musiał jedynie stracić trochę więcej czasu na przykrywanie za każdym razem samochodu specjalnym pokrowcem.

Źródło: Reddit/Silent