Instrukcja obsługi Porsche Carrera GT. “Do auta dorzucali kosmetyczkę i kasetę VHS” (wideo)

Miłośnicy motoryzacji niektóre samochody mogą podziwiać jedynie na ekranach smartfonów czy komputerów. Nie każdy ma okazję zobaczyć na żywo rzadkie modele supercarów.

Nie wspominamy już nawet o możliwości przejechania się takim autem czy obejrzeniu z bliska. Teraz, dzięki autorom załączonego nagrania wideo, jesteś w stanie sprawdzić jak co działa w jednym z najlepszych Porsche w historii.

W instrukcji narysowano schemat wsiadania za kierownicę. Tajemnice auta za 80 mln zł (wideo)

Ekipa DK Engineering kręciła już podobne produkcje między innymi z Mercedesem CLK GTR, Ferrari F50 czy McLarenem F1. Tym razem, przed obiektywem stanęło Porsche Carrera GT.

Niemcy wyprodukowali 1270 egzemplarzy tego modelu. W komorze silnika spoczywa tam 5.7 litrowy silnik V10, który generuje 612 koni mechanicznych, 590 niutonometrów momentu obrotowego i przepiękne brzmienie.

Manualna skrzynia biegów, która przekazuje te parametry na tylną oś, pozwala na uzyskanie czasu przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynoszącego 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 334 km/h.

To jedno z najrzadszych Porsche na świecie. Ma wartość ponad 20 milionów złotych (wideo)

Zapraszamy więc na kilkunastominutowy seans, na którym poznasz wiele ciekawostek na temat tego wyjątkowego Porsche. Obecnie ceny egzemplarzy na rynku wtórnym wahają się w okolicach 8 000 000 złotych.