Golfiarz stanął do wyścigu z gwiazdą Top Gear. Richard Hammond za kółkiem BMW M5 (wideo)

Z pewnością kojarzysz widowiskowe wyścigi prezentowane w Top Gear. W tym najbardziej popularnym motoryzacyjnym programie telewizyjnym było tego od groma.

Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May oczywiście go już nie prowadzą. Nie możemy jednak narzekać na brak nowych materiałów z ich udziałem.

Pędził BMW M5 po Nurburgringu. Fartem ominął zagubionego amatora z VW Golfa MK4 (wideo)

Bohaterem załączonego nagrania wideo jest tym razem Richard Hammond. Zwany przez swoich kompanów „Chomikiem”, postanowił nakręcić wyścig w „starym stylu”.

Tym razem chciał on sprawdzić, czy uda mu się pokonać dwa okrążenia toru wyścigowego zanim profesjonalny golfista ukończy grę na polu golfowym zbudowanym w samym jego środku. Tylko on mógł wpaść na taki pomysł.

Richard Hammond wybrał do tego zadania BMW M5 generacji E61. Ma tam do dyspozycji 5.0 litrowy silnik V10, który generuje 507 koni mechanicznych oraz 520 niutonometrów. Jest to egzemplarz z manualną skrzynią biegów.

Oto marzenie wszystkich fanów BMW. M5 E61 Touring z manualną skrzynią biegów (wideo)

Jak się okazało, wcale nie było to takie proste zadanie dla Hammonda. Wszystko odbyło się na torze Aintree, gdzie w latach 50. i 60. ubiegłego wieku organizowano wyścigi Formuły 1.