Ford Focus ST Performance. Ma lepsze hamulce i gwintowane zawieszenie

Klienci, decydujący się na zakup nowego Forda Focusa ST, otrzymają teraz nową opcję wyposażenia. W konfiguratorze pojawia się bowiem pakiet Performance. Zmiany dotyczą zarówno mechaniki jak i aspektów stylistycznych. Pakiet ten można zamówić wyłącznie do auta w wersji 5-drzwiowej i z manualną skrzynią biegów.

Ford Focus ST Pakiet Performance
Ford Focus ST Pakiet Performance

Na liście zmian znajdziesz między innymi gwintowane zawieszenie marki KW, który zapewnia jeszcze lepsze prowadzenie w zakrętach. O skuteczne hamowanie dba natomiast wydajniejszy układ hamulcowy Brembo z 363-milimetrowymi tarczami z przodu.

W nadkolach pojawiają się nowe felgi w rozmiarze 19 cali, które są o 10 procent lżejsze od standardowych. Producent zdecydował się „naciągnąć” na nie opony Pirelli P Zero Corsa.

Nie zabrakło kilku zmian stylistycznych. Elementy takie jak spojler, dyfuzor, lusterka, dach i wstawki w przednim zderzaku pomalowano na czarno lakierem Agate Black. Teraz auto wygląda jeszcze bardziej rasowo.

Ford Focus ST Pakiet Performance
Ford Focus ST Pakiet Performance

Pod maską bez zmian. Nadal mamy tu do czynienia z 2.3 litrowym silnikiem R4, który generuje moc 280 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 420 niutonometrów.

Ford Focus ST z pakietem Performance jest już dostępny do zakupu. Według deklaracji producenta, pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w listopadzie 2022 roku.