Elektryczne Maserati prawie bez tajemnic. 0-100 km/h w 2,7 s, a V Max to ponad 320 km/h (wideo)

Maserati powoli przygotowuje nas do jednej z ważniejszych premier w swojej historii. Już wkrótce światło dzienne ujrzy pierwszy w pełni elektryczny model.

Włosi się nie patyczkują i od razu budują go na bazie sportowego gran turismo 2+2. Będzie to wariant nowego Maserati GranTurismo, noszący oznaczenie Folgore.

Maserati wkracza do Formuły E. Pokazano przy okazji nowe zdjęcia elektrycznego GranTurismo

Tak, nowe GranTurismo ma być dostępne również w wersji z napędem spalinowym. Najprawdopodobniej jednak nie zobaczymy pod maską grzmiącej w niebogłosy V8 tylko nieco cichsze, aczkolwiek nie mniej imponujące V6.

Wróćmy jednak do Folgore EV, bo właśnie taki wariant możemy zobaczyć na najnowszej zapowiedzi. Karoseria pozbyła się już praktycznie wszystkich elementów kamuflażu.

Maserati GranTurismo Folgore EV
Maserati GranTurismo Folgore EV

Elektryczny napęd ma zapewniać nam nieznane do tej pory w autach Maserati osiągi. Producent pochwalił się tylko, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h będzie wynosił 2,7 sekundy, a prędkość maksymalna przekroczy 320 km/h.

Więcej szczegółów na temat podzespołów nie znamy. W sieci krążą plotki o trzech silnikach elektrycznych, które łącznie mają zapewnić moc ponad 1200 koni mechanicznych.

Właściciel poprawił brzmienie 4.2 V8. “To najgłośniejsze Maserati jakie słyszałem” (wideo)

Byłoby to zatem najmocniejsze Maserati jakie kiedykolwiek zostało przez Włochów wyprodukowane. Fani marki będą musieli się nieco przestawić, gdyż ich ukochane GranTurismo nie będzie już najgłośniejszym autem w okolicy.