Dramatyczna sytuacja na przejściu. Dziecko wbiegło prosto pod koła pędzącej Mazdy (wideo)

Na przejściach dla pieszych niestety stosunkowo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Czasami nie pomaga nawet sygnalizacja świetlna, czy wprowadzenie pierwszeństwa.

W bezpośrednim otoczeniu takiego miejsca należy zachować szczególną ostrożność. To zalecenie nie dotyczy wyłącznie kierowców, ale również osób przechodzących na drugą stronę jezdni.

Pieszy na przejściu ostrzegł motocyklistę przed kontrolą prędkości. “Uważaj bo stoją” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć bardzo niebezpieczną sytuację, która miała miejsce na jednej z węgierskich wiosek. Niewiele brakowało do tragicznego zakończenia.

Przed przejściem dla pieszych stał ojciec z dwójką dzieci. Kierowca Tesli zatrzymał się, aby ich przepuścić, ale nie zauważył tego kierujący Mazdą nadjeżdżający z naprzeciwka.

Jedno z dzieci gwałtownie wybiegło na jezdnię, tuż pod koła japońskiego sedana. Na szczęście, jego kierowcy udało się w ostatniej chwili wykonać manewr skrętu w lewo.

Pieszy na przejściu nagle stracił przytomność. “Obalił się na ulicę jak worek z piaskiem” (wideo)

Tym razem skończyło się jedynie na strachu. Nagranie to pokazuje jednak, jak niewiele trzeba do tragedii i jak bardzo ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności.