Dosłownie “pod ręką” ma do dyspozycji 521 KM. Ma bezwład nóg, a śmiga po torze GT3 RS (wideo)

Widzieliśmy już kilka przykładów na wielki upór w realizacji marzeń, pomimo ogromnych przeciwności losu. Niektórzy miłośnicy motoryzacji są bardzo dzielni w dążeniu do celu.

Chodzi nam o osoby niepełnosprawne, które mimo wszystko starają się jeździć autem i to w bardzo sportowym stylu. Być może kojarzysz już właścicieli KTM’a X-Bow, Audi RS6 czy BMW M4 Competition.

Ma jedną rękę, ale jeździ lepiej niż Ty. “Przy 250 puszcza kierownicę i zmienia ustawienia” (wideo)

Specjalnie przystosowane samochody pozwalają na jazdę nawet jeśli kierowca cierpi na bezwład nóg. Teraz możemy obejrzeć kolejną tego typu modyfikację.

Tym razem niepełnosprawny mężczyzna odpowiednio zmodyfikował Porsche 911 GT3 RS. Sterowanie gazem wyprowadzono na kierownicę, a hamowanie na specjalną dźwignię tuż obok.

Jak widać, nawet w takim ustawieniu da się bardzo sprawnie pokonać okrążenie toru Nurburgring. Doświadczony kierowca, który pojechał na kółko jako pasażer, był pod wielkim wrażeniem.

Na co dzień śmiga Audi RS6 C7. Bezwład nóg nie przeszkodził mu w realizacji marzeń (wideo)

Kierowca ma „pod dłonią” do dyspozycji moc 521 koni mechanicznych oraz 470 niutonometrów momentu obrotowego. Są one generowane przez 6-cylindrowego boksera o pojemności 4.0 litrów.