Czekał na Cuprę Formentor prawie rok. “Auto Lewandowskiego skasował w 10 minut” (wideo)

Czas oczekiwania na zamówiony przez nas nowy samochód potrafi być bardzo długi. Często musimy testować naszą cierpliwość nawet przez kilkanaście miesięcy.

Gość udał się do salonu Cupry i postanowił skonfigurować sobie model Formentor. Wybór padł na wersję plug-in hybrid, czyli z silnikiem benzynowym 1.4, który jest wspomagany przez jednostkę elektryczną.

Robert Lewandowski musi oddać kluczki od Audi RS E-Tron GT. W zamian dostanie słabszą Cuprę

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z napędem na przednią oś czy cztery koła, moc wynosi odpowiednio 204 lub 245 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,8 lub 7,0 sekundy.

Cupra Formentor
Cupra Formentor

Po złożeniu zamówienia nadszedł czas oczekiwania. Świeżutka Cupra Formentor e-Hybrid była gotowa do odbioru dopiero po 10 miesiącach. Jak widać na załączonym nagraniu wideo, właściciel bardzo nie mógł się doczekać.

Nacieszył się swoim autem zaledwie 10 minut, gdyż po takim czasie od odbioru zdążył już kompletnie skasować Cuprę. Na liczniku widzimy przebieg zaledwie 11 kilometrów. Co za pech.

Być może nie wiesz, ale Cupra Formentor to obecnie „auto służbowe” Roberta Lewandowskiego. Marka Cupra jest jednym ze sponsorów drużyny FC Barcelona, więc jej piłkarze mają do dyspozycji najmocniejszy wariant VZ5.

Cupra Formentor VZ5 2.5 TFSI R5
Cupra Formentor VZ5 2.5 TFSI R5
Cupra Formentor VZ5 2.5 TFSI R5
Cupra Formentor VZ5 2.5 TFSI R5

Pod maską tego modelu pracuje 2.5 litrowa jednostka R5 TFSI, którą znamy między innymi z Audi RS3. W Formentorze generuje ona 390 koni mechanicznych i 490 niutonometrów.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Cupra Formentor VZ5 ABT “zrobi porządek” w serii DTM. Tuner podniósł moc do 450 KM (wideo)

Powstanie tylko 7000 egzemplarzy tej wersji. Chcąc stać się posiadaczem jednego z nich musisz się liczyć z wydatkiem co najmniej 324 600 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Auto Bauer GmbH (@autobauer1)