“Akrobata” na policyjnym motocyklu. Sprawdzał zwinność maszyny na drodze publicznej (wideo)

Drogi publiczne nie są odpowiednim miejscem do wykonywania jakichkolwiek popisów. Mowa tutaj zarówno o jeździe samochodem czy motocyklem.

Jeśli któryś z kierowców jednak ma na to ogromną ochotę, to powinien się liczyć z otrzymaniem mandatu za stworzenie zagrożenia w ruchu. Jak się okazuje, czasami nawet policjantom może się to przydarzyć.

Przyłapał policjantkę na dwóch wykroczeniach. “Należy się 27 pkt i zabranie prawka” (wideo)

Widoczny na załączonym nagraniu wideo funkcjonariusz na motocyklu nie popisał się zbyt odpowiedzialną jazdą. Gdyby zrobił tak inny kierowca, najprawdopodobniej zostałby za to ukarany, albo przynajmniej upomniany po krótkiej kontroli.

Na początku nagrania widzimy, jak policjant przeciska się między skręcającym w lewo autem a samochodem autora filmu. Niewiele brakowało do kolizji.

Kawałek dalej, ten sam funkcjonariusz postanawia sprawdzić zwinność swojej maszyny wykonując nagłe skręty kierownicą. Nie wydaje nam się, aby było to odpowiednie zachowanie na drodze.

Długo gonili kolesia z Golfa 4. Policjanci mieli go już na widelcu, ale popełnili potężny błąd (wideo)

Nie jest to jedyne przewinienie policjantów ukazane w całym nagraniu. Przewijając je trochę wcześniej zobaczysz radiowóz jadący pod prąd, a chwilę później innego funkcjonariusza, który wyprzedza na przejściu dla pieszych.