Zostawił dziewczynę na poboczu i zaczął uciekać przed policją. “Czyj to motor? Nie wiem” (wideo)

Policjanci podejmujący interwencję nigdy nie mogą mieć pewności, że zatrzymany będzie chciał współpracować. Powinni wręcz cały czas podejrzewać, że będzie on próbował zbiec.

Muszą być zatem cały czas w gotowości do rozpoczęcia pościgu. Właśnie w takiej sytuacji znaleźli się funkcjonariusze, którzy na służbie zarejestrowali sytuację widoczną na załączonym nagraniu wideo.

Policyjny pościg za naćpanym motocyklistą, który upadł przy radiowozie. “Brawo Ty” (wideo)

Postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli motocykl, na którym podróżowała kobieta i mężczyzna. Kierujący jednośladem początkowo grzecznie zjechał na pobocze.

Pozwolił swojej partnerce zsiąść z siedziska i po chwili odkręcił manetkę. Funkcjonariusze nie mieli innego wyjścia, musieli ruszyć za nim w pościg. Po pewnym czasie udało się go zatrzymać.

Jak się okazało, uciekinier posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo, policjanci poddali go badaniu na obecność narkotyków w organizmie. Wynik był pozytywy, mężczyzna zażywał amfetaminę.

“Wciągnął kreskę i wsiadł na motocykl”. Tak uciekał przed wymiarem sprawiedliwości (wideo)

To jeszcze nie wszystko. Nie był w stanie odpowiedzieć skąd posiada motocykl. Numery seryjne były z niego usunięte, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego jednośladu. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.