Zjeżdżając z lawety zniszczył karbonową felgę za 48 000 zł.Tak się kończy brak ostrożności (wideo)

Zdarzają się takie sytuacje, w których nawet w pełni sprawne auto trzeba przetransportować gdzieś na lawecie. Jak niestety wiemy, jeśli ktoś nie ma odpowiedniego doświadczenia, może się to skończyć źle.

Wystarczy chwila nieostrożności i straty mogą wynosić dziesiątki tysięcy złotych. Szczególnie jeśli transportujesz auto warte miliony, takie jak chociażby nowiutki Ford GT.

Długo czekał na swojego Range Rovera za 1 mln zł. “Laweciarz zniszczył jego marzenia” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć próbę zjazdu z zamkniętej lawety takim właśnie autem. Kierowca nie popisał się precyzją i nie współpracował z pomocnikami na zewnątrz.

Udało mu się niestety uszkodzić karbonową felgę o najazd. Jak podają źródła, koszt wymiany jednej sztuki wynosi około 48 000 złotych. Nikt nie będzie się przecież „bawił” w naprawę włókna węglowego.

2022 Ford GT Alan Mann Heritage Edition
2022 Ford GT Alan Mann Heritage Edition

Następnie było bardzo blisko do uderzenia zderzakiem o krawężnik. Tym razem na szczęście udało się tego uniknąć. Gdyby tak się jednak stało, wyczyn mógłby trafić do księgi rekordów w kategorii narobienia największych szkód w ciągu 30 sekund.

Dla przypomnienia, za napęd Forda GT odpowiada 3.5 litrowy silnik V6 EcoBoost. Generuje on moc 656 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 746 niutonometrów.

Nie czekał, aż laweciarz zamontuje najazdy. “Nowe AMG G 63 poradzi sobie bez nich” (wideo)

Podwójnie turbodoładowana jednostka napędza tylne koła, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna jest bardzo imponująca i wynosi aż 347 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Apollo Automobil (@apolloautomobil_)