Zbudują 25 sztuk jednoosobowego auta za 16,5 mln zł. Oto McLaren Solus GT oficjalnie (wideo)

Raz na jakiś czas, producenci samochodów współpracują z projektantami jednej z najpopularniejszych wyścigowych gier wideo, czyli Gran Turismo. Powstają wtedy koncepcyjne modele, którymi możemy się później wirtualnie przejechać.

Rzadko kiedy możemy się spodziewać, że dane auto powstanie w przyszłości w wersji produkcyjnej. Właśnie na taki zabieg zdecydował się natomiast McLaren.

McLaren Solus GT
McLaren Solus GT

To miał być jego wymarzony samochód. Wydał 1 mln zł na McLarena i mocno tego żałuje (wideo)

Podczas Monterey Car Week zaprezentowano model Solus GT, który bazuje na projekcie McLaren Ultimate Vision Gran Turismo z 2017 roku. To jednoosobowa wyścigówka bez homologacji drogowej.

Zbudowanych zostanie 25 egzemplarzy tego auta. Ale, jak można się było tego spodziewać, każdy z nich znalazł już swojego szczęśliwego nabywcę, którzy podobno musieli zapłacić około 16 500 000 złotych.

McLaren Solus GT
McLaren Solus GT

Za napęd odpowiada tutaj 5.2 litrowy silnik V10, który kręci się aż do ponad 10 000 obrotów na minutę. Generuje on moc 828 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 648 niutonometrów.

Poprosił, żeby obcięli mu dach w McLarenie za 7 mln zł. Zbudują jeszcze 4 takie P1 Spider (wideo)

Jest to przekazywane na tylną oś za pomocą 7-biegowej sekwencyjnej skrzyni. Czas przyspieszenia od 0 do 96 km/h ma wynosić mniej niż 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekraczać 322 km/h. McLaren Solus GT waży tylko 100 kg.