Wyszedł z zakrętu przy 200 km/h i zobaczył korek. “Perfekcyjnie opanował sytuację” (wideo)

Jedną z lepszych okazji do sprawdzenia swoich umiejętności oraz możliwości samochodu jest wyjazd na tor Nurburgring. Często udostępniany jest on publicznie podczas Touristenfahrten.

Kupując bilet za 25-30 euro możesz zrobić okrążenie własnym samochodem. Nitka toru jest traktowana wtedy jak droga publiczna bez ograniczenia prędkości.

Wybrał się elektrykiem na Nurburgring. Hamulce Hyundaia Ioniq 5 nie miały na to ochoty (wideo)

Trafisz tam na kierowców o różnym poziomie doświadczenia, więc od czasu do czasu przydarzają się wypadki i kolizje. Aby mieć pewność, że wyciśniesz jak najwięcej emocji z okrążenia, warto wynająć tzw. Ring-Taxi.

Taką usługę oferuje wiele firm rozsianych po okolicy. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz fragment takiego przejazdu na pokładzie 700-konnego Porsche 911 GT2 RS.

W pewnym momencie, wyjeżdżając zza zakrętu z prędkością 200 km/h kierowca zauważył, że na torze utworzył się korek. Jego wysokie doświadczenie i opanowanie pozwoliło na uniknięcie tragedii.

Pędził BMW M5 po Nurburgringu. Fartem ominął zagubionego amatora z VW Golfa MK4 (wideo)

Udało się spokojnie wyhamować i zjechać na pobocze, omijając stojące na asfalcie samochody. Naprawdę niewiele brakowało do tragicznego w skutkach wypadku. Brawo panie kierowco!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Robert Mitchell (@robert_mitchell)