Wyjechał na miasto Teslą i szukał “ofiary”. W jego “szpony” wpadło Porsche 911 Turbo S (wideo)

Posiadając jeden z najszybszych dostępnych obecnie na rynku samochodów, chętnie będziesz chciał pokazać jego potencjał. Niektórzy kierowcy nawet specjalnie wyruszają na miasto aby szukać potencjalnej „ofiary”.

Tym razem właściciel Tesli Model S Plaid wybrał się na takie „łowy”. Pod prawą stopą ma do dyspozycji aż 1020 koni mechanicznych, które katapultują tego elektryka do 100 km/h w nieco ponad 2 sekundy.

Wcisnął gaz do dechy i wpadł w szok. 1020-konna Tesla Model S Plaid pokazała co potrafi (wideo)

Gość postanowił pokazać posiadaczowi Porsche 911 Turbo S 992 „gdzie raki zimują”. Niemieckie coupe dysponuje 3.8 litrowym silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych, który według deklaracji producenta rozpędza 911 do 100 km/h w 2,7 sekundy.

W przypadku Tesli padają jednak zarzuty, że obiecane jej osiągi są możliwe do odtworzenia tylko w idealnych warunkach. Muszą być zatem rozgrzane opony, przyczepny asfalt i optymalna temperatura otoczenia.

Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid

Podczas pierwszej próby Porsche wystrzeliło do przodu jak z procy, dając kierowcy nadzieję na wygraną. Drugie podejście nie pozostawiło już jednak złudzeń.

Po niezbyt udanym starcie kierowca 911 Turbo S odpuścił gaz i nie zamierzał kontynuować wyścigu. Tesla Model S Plaid okazała się bowiem bardziej żwawa.

Porsche 911 Turbo S szybsze od Tesli Model S Plaid? Wystarczy, że kupisz pakiet za 49 520 zł

Tak czy siak, dla Porsche należą się ogromne brawa za stworzenie tak skutecznej maszyny. Mało które auto jest w stanie tak często i tak brutalnie przyspieszać.