Wsiadł do 19-letniej “Beemki” i wcisnął gaz do dechy. “Kolekcjonerzy się o nie zabijają” (wideo)

Jeden wariant sportowego modelu nie zawsze spełnia oczekiwania wszystkich klientów. Właśnie dlatego producenci często decydują się na wprowadzenie do oferty kolejnych edycji jednego auta.

W przypadku BMW M3 mamy dzisiaj dostępną wersję standardową, Competition czy Competition xDrive. Już wkrótce dołączy do niej limitowany wariant CS.

Wiemy nieco więcej o BMW M3 CS i M4 CSL. Limitowane warianty będą oferowały 540 KM

Wcześniej również wyglądało to podobnie. W przypadku M3 generacji E46 na rynku pojawiła się wersja CSL, która dzisiaj jest łakomym kąskiem dla kolekcjonerów.

Produkowano ją tylko i wyłącznie od maja do grudnia 2003 roku i w tym czasie z linii produkcyjnej zjechały tylko 1383 egzemplarze. Ceny aut na rynku wtórnym sięgają dzisiaj nawet pół miliona złotych.

BMW M3 CSL E46
BMW M3 CSL E46

W odróżnieniu od standardowego M3, 3.0 litrowy motor R6 generuje nie 343 a 360 koni mechanicznych. Dzięki redukcji zbędnego wyposażenia udało się odchudzić auto o 185 kilogramów.

Podniósł moc w swoim BMW M3 G80 do 740 KM. “Dostał wciry” od starego VW Passata B2 (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje w nim 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 280 km/h. Autor nagrania postanowił zweryfikować te parametry.