“Wciągnął kreskę i wsiadł na motocykl”. Tak uciekał przed wymiarem sprawiedliwości (wideo)

Mogłoby się wydawać, że policjanci patrolujący drogi w nieoznakowanych radiowozach mają całkiem „spoko” pracę. Często jednak jest ona bardzo stresująca i niebezpieczna.

Funkcjonariusze z toruńskiej drogówki zauważyli podczas służby motocyklistę, który poruszał się po mieście zbyt szybko. Przekroczył on prędkość o 52 km/h, co oczywiście kwalifikowało się do mandatu.

Policyjny pościg ulicami Pragi. Za kierownicą BMW 21-letnia kobieta bez prawa jazdy (wideo)

Nie wszystko poszło jednak tak łatwo, jak się można było spodziewać. Motocyklista ignorował sygnały do zatrzymania i oprócz tego zaczął jeszcze bardziej przyspieszać.

Rozpoczął się więc niebezpieczny pościg ulicami miasta. Podczas ucieczki zarejestrowano mnóstwo wykroczeń, takich jak przejeżdżanie na czerwonym świetle, czy jazda pod prąd.

Ostatecznie udało się zatrzymać motocyklistę na leśnej drodze. Jak się okazało, uciekał gdyż był poszukiwany. Nie stawił się on do odbycia kary dwóch lat więzienia za poprzednie przestępstwa.

Oprócz tego, w kieszeni znaleziono dwa woreczki z białym proszkiem, który okazał się być amfetaminą. Badania wykazały, że motocyklista prowadził pod jej wpływem.

41-letni mężczyzna nie miał również uprawnień do kierowania motocyklem, a na jednośladzie przymocowane były tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Został on natychmiast aresztowany i wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policyjny pościg za motocyklistą bez prawka po Bydgoszczy. „Uciekał, bo spanikował” (wideo)

Łącznie grozi mu aż 5 lat więzienia. Dodatkowo musi się również liczyć z konsekwencjami swoich czynów zarejestrowanych przez kamerę nieoznakowanego radiowozu. Nieźle sobie nagrabił.