Uniknął mandatu za wyprzedzanie na przejściu. “Policja nie potrafi ustalić kto prowadził” (wideo)

Wyprzedzanie samochodu, który zatrzymał się aby przepuścić pieszego na przejściu to poważne wykroczenie. Stwarza ono naprawdę ogromne zagrożenie i może skończyć się tragicznie.

Świadkiem takiego zdarzenia był autor załączonego nagrania wideo. Wyhamował przed zebrą, aby umożliwić mężczyźnie przejście na drugą stronę ulicy.

Motocyklista zwyzywał kobietę, bo przepuściła rowerzystę na przejściu. “Co za bezmózg” (wideo)

Nagle, kątem oka zauważył, że koleś z białego Mercedesa CLA postanawia go po prostu wyprzedzić. Na szczęście tym razem nie doszło do potrącenia, ale autor nagrania postanowił, że tego tak nie zostawi.

Wysłał nagranie na policyjną skrzynkę mailową, z nadzieją że funkcjonariuszom uda się ustalić sprawcę i stosownie go ukarać. Był w szoku, gdy uzyskał pisemną odpowiedź z komendy.

Policjanci umorzyli sprawę, gdyż, jak twierdzą, nie udało im się ustalić personaliów kierowcy. W pobliżu miejsca zdarzenia „przeprowadzono rozmowy”, które nie dały odpowiedniego skutku.

“Zawodowiec” wyprzedza ciężarówką na pasach. “Nie pomogły wielkie, jaskrawe znaki” (wideo)

Kierowca Mercedesa, mimo tego iż na nagraniu numery rejestracyjne podane są jak na dłoni, pozostał więc bezkarny. Za takie przewinienie powinien zostać ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.