Uciekając przed policją doprowadził do dwóch kolizji. “Dzień wcześniej stracił prawko” (wideo)

Policjanci z Jeleniej Góry brali ostatnio udział w brawurowym pościgu. Dokładnie 21 sierpnia, tuż przed południem, funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli Mercedesa Vito.

Jego kierowca jechał z prędkością 124 km/h w miejscu, w którym ograniczenie wynosi 80 km/h. Auto stanęło przy radiowozie, ale gdy tylko policjanci do niego podeszli gwałtownie odjechało.

Chciał się szybko “dorobić” i zawinął kurierowi busa. Policyjny pościg ulicami Tczewa (wideo)

Wtedy rozpoczął się pościg, podczas którego doszło do conajmniej dwóch kolizji. Najpierw Mercedes staranował jeden z samochodów policyjnych, a później doprowadził do wypadku na skrzyżowaniu z autem marki Subaru.

Po chwili Mercedes nie nadawał się już do jazdy, więc mężczyzna postanowił uciekać pieszo. Szybko został jednak zatrzymany i zbadany alkomatem. Ten nie wykazał jednak obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

Powodem rozpoczęcia ucieczki był fakt, że 52-letni mężczyzna dzień wcześniej stracił prawko. Stało się tak w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policyjny pościg za naćpanym motocyklistą, który upadł przy radiowozie. “Brawo Ty” (wideo)

Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Niestety nie mamy informacji na temat stanu zdrowia 55-letniej kierującej Subaru. Mamy nadzieję, że nic jej się nie stało, choć auto wygląda tragicznie.